https://pre05.deviantart.net/ae2d/th/pre/f/2011/316/0/6/ya_sahebalzaman___jpeg_format_by_islamic_shia_artists-d4fx3zv.jpgImage result for ‫هل من ناصر ینصرنی‬‎


پاسخ به ندای هَل مِن ناصر یَنصُرنی امام زمان (عج)، زمینه‌ساز ظهور است


الان دشمنان مهدویت بیش از هر زمان دیگری هستند، الان شیطان گویا با تمامی امکانات علیه مهدویت قیام کرده است، و همه نیروهای خود را جمع کرده است.

ما باید همین الان هم به یاری امام زمان (عج) بشتابیم با قلم‌مان، بیان‌مان، با فکرمان، با زبان‌مان، با گفتارمان، با سخنرانی‌مان، از حریم امامت و ولایت دفاع کنیم. باید به ندای یاری و نصرت‌خواهی امام زمان (عج) جواب پذیرش بدهیم. جواب درست و واقعی بدهیم. یک مقدار از خودمان و از خواسته‌هایمان بگذریم، یک مقدار غرق در بحث‌های مادی و دنیوی نشویم.

یک مقدار از وقت‌مان، از انرژی‌مان را برای امام زمان (عج) قرار بدهیم و به یقین اگر اینگونه زندگی کنیم، می‌توانیم به ندای هل من ناصر ینصرنی امام زمان (عج) پاسخ دهیم و زمینه را برای ظهور ایشان آماده کنیم.


امروز ندای هَل مِن ناصر یَنصُرنی امام حسین(ع) از گلوی مبارک امام زمان (عج) بلند شده است

قیام حضرت اباعبدالله به چند دلیل می تواند زمینه‌ساز قیام حضرت مهدی(عج) باشد؛ اول اینکه نهضت عاشورا تجلی کامل مبارزه حق و باطل است، یعنی آن کلید اصلی جنگ با حق و باطل را امام حسین(ع) زد و آغازگر یک پیکار اساسی با جبهه باطل بود.

ما باید همیشه این ایده را مطرح کنیم که هدف امام حسین (ع) با هدف امام مهدی(عج) یکی است؛ هر دو برای این آمدند که آن دین واقعی در دل و جان زندگی مردم وارد بشود؛ پس دین‌مداری و پایبندی به آموزه‌های دین مهم‌ترین رکنی است که ما باید به آن توجه کنیم و مردم را به آنها متوجه کنیم.

همیشه و در هر زمان یاور دین خدا و یاور آموزه های دینی باشند. ما باید به مردم بگوییم که واقعه عاشورا نتیجه یاری نکردن دین خدا و امامان بود. فجایعی که در عاشورا بوجود آمد ناشی از غفلت مردم، ناشی از قصور و تقصیر مردم، و ناشی از عدم همراهی مردم با امام معصوم (ع) بود. این قضیه نباید در آینده تکرار بشود.

درسی که از عاشورا می گیریم، این است که باید با تمام وجود به یاری امام زمان (عج) در عصر غیبت و چه در زمان ظهور باید با تمام وجود خدمت کنیم، امام زمان (عج) نیز اکنون نیاز به یاری دارند.

وقتی مطیع امر امام زمان (عج) باشیم، در واقع ثابت کرده‌ایم که ما یاران بی‌وفا نیستیم، ما نامه‌نویسان خیانتکار نیستیم، ما مردم جفاکار کوفه نیستیم و هر زمان ظهور صورت بگیرد همه ما آماده و پا به رکاب هستیم.
گفتگوی حجت الاسلام و المسلمین رحیم کارگر، مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی قم و نویسنده کتاب جهانی شدن و حکومت حضرت مهدی (عج)با خبرگزاری آینده روشن